Rodzaje drewna do produkcji schodów

Ile piękna mają w sobie schody drewniane wiemy z pewnością. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę jak wiele zależy od rodzaju drewna, z którego są wykonane. Dziś możemy znaleźć schody z wielu gatunków drewna, nie tylko rodzimego, ale przede wszystkim z gatunków egzotycznych.
Do produkcji schodów używamy głównie drewna drzew liściastych. Do najczęściej używanych gatunków drewna należą: dąb, jesion, klon, buk, iroko, merbau, orzech amerykański. Drewno drzew liściastych odznacza się znacznie wyższą gęstością włókien, przez co ich twardość, a co za tym idzie wytrzymałość i trwałość jest znacznie wyższa niż drewno drzew iglastych.

Drewno do produkcji schodów

Bardzo popularne w ostanich latach jest merbau, orzech amerykański czy wenge. Nie jest to tanie drewno, ale efektownie wyglądające i bardzo trwałe, co przy schodach i częstym użytkowaniu jest niezwykle istotne. Z gatunków rodzimych, najpopularniejszy jest dąb, również ze względu na wysoką wytrzymałość. Ponad to o wizualnym odbiorze schodów decyduje połączenie odpowiedniego drewna z eksponującym jego walory projektem.

Schody drewniane Warszawa